Ślubowanie uczniów klas I, DEN 2015 - 14.10.2015 r.

W dniu 14 października 2015 r. odbyła się wspaniała  uroczystość  - Ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Witoni.

Do tego ważnego dnia pierwszaki przygotowywały się kilka tygodni,  by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. W galowych strojach, z uśmiechem na twarzach i radością w sercach zaprezentowały wiadomości i umiejętności, które zdobyły w toku dotychczasowej nauki w szkole. Artyści wielokrotnie nagradzani byli gromkimi brawami. Egzamin na ucznia zdali śpiewająco i przystąpili do złożenia  uroczystego ślubowania. Następnie pani Dyrektor Urszula Graczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia SP w Witoni. Wszystkie  dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, słodkie upominki od Rodziców, prezenty od zaproszonych Gości. Niespodzianką były bogato wyposażone teczki z przyborami oraz materiały dydaktyczne od firmy Azoty, które zostały  przekazane wszystkim uczniom klas I – III. Upominki wręczyły przedstawicielki firmy H. M. P.  „FAZOT”  w Gnojnie – panie Emilia Rutkowska i Ilona Cierlica.

Druga część spotkania związana była z Dniem  Edukacji Narodowej.  Pani Dyrektor oraz zaproszeni Goście, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia, a Chór Szkolny "Wiolinki" z dedykacją dla nauczycieli zaprezentował 3 utwory: "Lato" ( A. Pałczyńska i I. Wojtera), "Tak mi źle" ( K. Kita) i "Przepraszamy Was za wszystko" .

Nagrodę Wójta Giny Witonia otrzymała mgr Urszula Graczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoni.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej w Witoni dla najbardziej aktywnych nauczycieli otrzymali w tym roku:

• mgr Lucyna Królikowska
  • mgr Bożena Kuś
  • mgr Judyta Majchrzak
  • mgr Marzena Lewandowska
  • mgr Jolanta Łuczak
  • mgr Jolanta Pawlak
  • mgr Agnieszka Petrykowska
  • mgr inż. Sebastian Petrykowski
  • mgr Jolanta Tomczak
  • mgr Michał Włodarczyk.

Mamy nadzieję, że ten dzień pozostawił miłe wrażenia. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej uroczystości.

Autor: Bożena Kuś, Krzysztofa Witczak