Jesteś tutaj:
  2. Świetlica

Świetlica

Ze świetlicy mogą korzystać uczniowie klas I-VIII rodziców pracujących oraz korzystających z dowozów autobusem szkolnym.

Rodzice zapisujący uczniów do świetlicy mają obowiązek wypełnić i przekazać wychowawcom KARTĘ ZGŁOSZENIA oraz dopilnować, by wszystkie dane były aktualne.

Naszym głównym zadaniem jest zapewnienie uczniom opieki. Uczniowie spędzają w świetlicy czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami: mogą korzystać z gier, zabawek, książek, mogą również zjeść posiłek, odrobić lekcje pod okiem nauczycieli.

Poza swobodnymi zabawami, dzieci biorą udział w zajęciach organizowanych przez nauczycieli. Są to m.in. zajęcia integracyjne, plastyczne, muzyczne, ruchowe, matematyczne, czytelnicze. Włączamy się do różnych wydarzeń organizowanych na terenie szkoły (konkursy, różnego rodzaju zbiórki, obchody dni tematycznych, itp.)

Staramy się kształtować u naszych podopiecznych umiejętność dialogu, współpracy w grupie, otwartość na problemy innych, propagować zasady bezpiecznego, kulturalnego zachowania, uwrażliwiać na takie wartości jak: przyjaźń, dobro, odpowiedzialność oraz zwracać uwagę na różnego rodzaju zagrożenia wynikające z życia we współczesnym świecie.

KARTĘ ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY MOŻNA POBRAĆ  tutaj

WYDRUKOWANE I WYPEŁNIONE KARTY PROSZĘ DOSTARCZYĆ W DNIU 1 WRZEŚNIA DO WYCHOWAWCY KLASY.

Procedury funkcjonowania

Plan pracy świetlicy w roku szkolnym 2023/2024

Poniedziałek - piątek

godz. 7:15 - 7:45