Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana- 09.10.2015 r.

Uczniowie klas I-III byli widzami spaktaklu przygotowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków Ministra Klultury i Dziedzictwa Narodowego.

Inspiracją do tego przedstawienia był trzy realizacje Jana Dormana: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet".
    Aktorzy pokazali dzieciom, że teatr to nie tylko scena, kurtyna i rzędy krzeseł. Biletami stały się czapki z plakatów zrobione przez dzieci. Widzowie siedzieli na zółtych i niebieskich poduszkach i z zapartym tchem obserwowali zaskakującą grę aktorów. Swobodnie włączyli się do zabawy słowem i gestem. Opowiadali o swoich marzeniach.
    Spektakl był niezpomnianym przeżyciem dla dzieci, które przekonały się, że zabawa może być podstawą budowania przedstawień. A udział w nim dał im mnóstwo radości i dostarczył ciekawych odkryć.
   Po powrocie do klas dzieci redagowały sprawozdania i wykonały ilustracje. Uczniowie klas II i III napisali: „Przedstawienie było bardzo wesołe i ciekawe. Zadziwiła mnie gra aktorów. Rozśmieszyły mnie piosenki i wyliczanki. Podobały mi się czary, aby nigdzie na świecie nie było wojny. Najlepsza była kłótnia o kaczkę”.

Autor: Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej