XL Rajd Szlakiem Walk nad Bzurą - 19.09.2015 r.

W słoneczny sobotni dzień uczniowie klas I-VI wraz z opiekunami wzięli udział w pieszym "XL Rajdzie Szlakiem Walk nad Bzurą" zorganizowanym przez Oddział PTTK w Łęczycy.

Trasa rajdu przebiegała z Piątku do Łęczycy Pradoliną Warszawsko-Berlińską wzdłuż rzeki Bzury, będącej świadkiem tragicznych wydarzeń września 1939 roku. Wszyscy dzielnie i w dobrych humorach pokonali dystans 6,5km. Piękno otaczającej przyrody pomagało zapomnieć o zmęczeniu. Podczas rajdu dzieci chętnie brały udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach. Wykonały prace plastyczne – pt. „Twój obraz Bitwy nad Bzurą”, rywalizowały w zabawach sportowych, a także zaśpiewały piosenkę patriotyczną. Po wszystkich zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców. Zdobyte punkty uplasowały uczniów naszej szkoły na II miejscu. Uczestnicy otrzymali puchar i pamiątkowe odznaki turystyki pieszej.

Autor: Judyta Majchrzak