Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 - 01.09.2015 r.

We wtorek 1 września nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Po dwóch miesiącach wakacji, pełni optymizmu, spotkaliśmy się w murach naszej szkoły.

Po Mszy św. odprawionej w Kościele Parafialnym w Witoni udaliśmy się do sali gimnastycznej szkoły na spotkanie z dyrektorem, wychowawcami, nauczycielami. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor – Urszula Graczyk. Powiedziała, że „Uczyć się warto i trzeba  pamiętać, że sukces odnoszą ci, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za własne kształcenie. Dziś umiejętność uczenia jest kluczową kompetencją niezbędną do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie.”

Dla upamiętnienia wydarzeń września 1939 Pani Jolanta Łuczak wygłosiła okolicznościowy referat mówiący o ofierze przodków, którzy walczyli i zginęli w obronie kraju.

Podczas uroczystości dyrektor wręczył okolicznościowe dyplomy nauczycielkom obchodzącym jubileusz 30- lecia pracy zawodowej – p. mgr Marzenie Lewandowskiej, p. mgr Bożenie Kuś, p. Ewie Zduńczyk oraz 20 – lecia pracy zawodowej           p. mgr Agnieszce Petrykowskiej. Również gratulacje odebrali nauczyciele, którzy awansowali – panie mgr Marika Klimczak
i mgr Judyta Majchrzak zostały nauczycielami kontraktowymi, a p. mgr inż. Sebastian Petrykowski nauczycielem dyplomowanym.

Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Z okazji rozpoczęcia roku życzymy każdemu, aby plany na ten rok w pełni zostały zrealizowane, a uśmiech na twarzy
i życzliwość towarzyszyła nam  każdego dnia.

Autor: Urszula Graczyk