• Odwiedziło nas: 2462005

Półkolonie 2015 - wizyta w Wiosce Indiańskiej TATANKA w Solcy Małej oraz Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy- 05.08.2015 r.

Trzeciego dnia półkoloniści wybrali się do Wioski Indiańskiej TATANKA w Solcy Małej oraz do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Nadrzędnym celem było poznanie kultury i tradycji Indian Ameryki Północnej oraz poznanie pracy strażaka.

W TATANCE czekało mnóstwo atrakcji. Już w bramie przywitało nas dwóch Indian, którzy byli naszymi przewodnikami. Na początek pomalowano dzieciom twarze, co sprawiło, że upodobniły się do Indian. Następnie zobaczyliśmy 14 indiańskich namiotów - tipi, obejrzeliśmy wystawę eksponatów oraz jedyną w Polsce indiańską ziemiankę.
      Dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną oraz zręcznością biorąc udział w różnorodnych dyscyplinach, były m.in. rzuty do celu, strzelanie z łuku, rzut włócznią... Przeprowadzono też wiele ciekawych indiańskich zabaw, półkoloniści uczyli się tańców oraz pieśni. Wysłuchali ciekawych legend i opowieści o życiu Indian. Na koniec zakupili pamiątki i wyruszyli w dalszą podróż.
     Podczas wizyty w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy zwiedzili pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz sale wypoczynkowe, kuchnię i siłownię. Wzięli również udział w pogadance na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Następnie jeden ze strażaków zaprezentował wyposażenie wozów strażackich oraz inny sprzęt niezbędny do pracy. Każdy mógł przymierzyć strój i hełm strażacki oraz wejść do kabiny wozu.
      Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy aby odpocząć przed kolejnym dniem wakacyjnych przygód.

Autor: Bożena Kuś, Marika Klimczak, Ewa Zduńczyk