Sanktuarium Urodzenia i Chrztu Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich - 17.06.2015 r.

Uczniowie naszej szkoły, którzy 24 maja b.r. przystąpili do I Komunii Św. oraz ci, którzy obchodzili Jej pierwszą rocznicę, pod opieką wychowawczyń p.B.Kuś i p. L. Królikowskiej oraz nauczycielki religii p. B. Pawłowskiej, w piękny, słoneczny dzień, udali się na wycieczkę - pielgrzymkę do miejsca bliskiego sercu każdego chrześcijanina mieszkającego na Ziemi Łęczyckiej. Wspólnie odwiedziliśmy Sanktuarium Urodzenia i Chrztu Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

Po Sanktuarium oprowadziła nas siostra Nazareta. W skupieniu i zamyśleniu wysłuchaliśmy prelekcji, a dzieci chętnie odpowiadały na stawiane przez siostrę pytania. Podziwialiśmy piękno świątyni. Szczególną uwagę zwróciliśmy na chrzcielnicę i konfesjonał - świadków chrztu i pierwszej spowiedzi przyszłej Świętej. Z szacunkiem adorowaliśmy relikwiarz z relikwiami św. Faustyny. W następnej kolejności zwiedziliśmy Jej dom rodzinny i zgromadzone w nim przedmioty pochodzące z czasów, w których żyła. Dowiedzieliśmy się jaką córką i uczennicą była Helenka Kowalska oraz w jakich warunkach żyła.

Siostra Nazareta uświadomiła wszystkim jak ważne w życiu chrześcijanina są skromność, pracowitość, modlitwa, miłość rodziców i Pana Jezusa.

Znaleźliśmy również chwile na pamiątkowe zdjęcia, zakup symbolicznych pamiątek i posilenie się porcją smacznych lodów. Ubogaceni w nowe, wartościowe przeżycia wróciliśmy do szkoły.

Autor: B. Pawłowska, B. Kuś