Wycieczka do Warszawy - 11. 06. 2015 r.

Dnia 11 czerwca 2015r. klasy II i III wyjechały na wycieczkę dydaktyczną do Warszawy. Stolica powitała nas pięknym słońcem.

Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i ogrodów na jej dachu. Następnie ruszyliśmy na długi spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, kamieniczki na Rynku, mury obronne z Barbakanem… Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Małego Powstańca. Szukaliśmy śladów postaci z legend – Syrenki i Bazyliszka. Wysłuchaliśmy melodii płynących z ulicznej katarynki, do dwóch  zaśpiewaliśmy piosenki. Pan kataryniarz bardzo się ucieszył i pochwalił nasze zaangażowanie. Wyjaśnił też skąd bierze się dźwięk w katarynce. Po tych atrakcjach udaliśmy się na pyszny obiad. Nasyceni i zrelaksowani wyruszyliśmy na Stadion Narodowy, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Trudno było nam uwierzyć, że pomieści on ponad 58 000 kibiców! Ostatnim etapem naszej edukacyjnej wyprawy był Park Łazienkowski. Pod Pomnikiem F. Chopina zrobiliśmy sobie kolejne  zdjęcia. Obejrzeliśmy Pałac na Wodzie, poznaliśmy zwyczaje króla Stanisława Poniatowskiego. Wiele emocji wzbudzały spotkania z podchodzącymi do nas wiewiórkami. Żeby tradycji stało się zadość, zrobiliśmy też pamiątkowe zakupy.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o kolejne wiadomości i doświadczenia. Z pewnością jeszcze kiedyś tam wrócimy.

Autor: B. Kuś, L. Królikowska