V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!”- 09.06.2015r.

9 czerwca 2015 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyło się rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!”.  W konkursie tym, w I kategorii wiekowej (6-9 lat), uczeń klasy Ib Marcin Domański otrzymał wyróżnienie.

Głównymi organizatorami konkursu w regionie łódzkim był OR ARiMR, KRUS w Łodzi i Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. W tegorocznej edycji wzięło udział 2771 uczniów ze 199 szkół podstawowych województwa łódzkiego.
    Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród swoją obecnością zaszczycili m.in.: wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas, łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi nadbryg. Andrzej Witkowski, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Łodzi Piotr Majchrowski..
  W organizację finału włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Po wręczeniu nagród i wyróżnień dzieci spotkały się z asp. Magdaleną Piotrowską z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, która przypomniała najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w kontakcie z agresywnym psem i w innych sytuacjach. Finaliści konkursu obejrzeli również samochody policyjne i strażackie, dowiedziały się także, jak wygląda praca w Państwowej Straży Pożarnej i policji.

Autor: Marika Klimczak