Spotkanie z Andersenem - 03. 06. 2015 r.

Dnia 3 czerwca 2015 r. uczniowie z  klas II i III wyjechali do Kutnowskiego Domu Kultury na spektakl pt. „Pan Andersen".

Przedstawienie  wystawili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Zaprezentowali  trzy ponadczasowe baśnie słynnego twórcy: „Brzydkie Kaczątko", „Calineczkę" i „Nowe szaty cesarza". Spektakl był pełen komicznych sytuacji i humoru słownego, rozśmieszał dzieci, a zarazem wzruszał i uczył je takich wartości jak: PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA, DOBRO I PRAWDA. Piękna scenografia, świetna gra aktorów przeplatana licznymi piosenkami były doskonałym zaproszeniem do zabawy, która nie kończy się wraz z opadnięciem kurtyny, ale może być kontynuowana w osobistym teatrze wyobraźni każdego (nie tylko najmłodszego) widza.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Spektakl pozostawił niezapomniane wrażenia.

Autor: B. Kuś, L. Królikowska