V Powiatowe Integracyjne Manewry Sprawnościowe w Łęczycy - 02.06.2015 r.

2 czerwca 2015r. na Stadionie Miejskim w Łęczycy odbyły się V Powiatowe Integracyjne Manewry Sprawnościowe. Naszą szkołę reprezentowali w tej imprezie uczniowie klas szóstych pod kierunkiem p. Sebastiana Petrykowskiego i p. Michała Włodarczyka.

Manewry miały na celu:

- przybliżenie uczniom specyfiki zawodu policjanta, strażaka, ratownika medycznego, pracownika sanepidu

- integracja uczniów ze szkół specjalnych z rówieśnikami;

- przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

- wdrażanie do przestrzegania bezpieczeństwa przeciw pożarowego

- uwrażliwienie na potrzebę troski o własne zdrowie i życie

- podnoszenie sprawności fizycznej

- utrwalanie numerów alarmowych

Podczas imprezy zdobyliśmy wiedzę i umiejętności dotyczące ratowania zdrowia i życia ludzkiego, poznaliśmy pracę ratownika medycznego, policjanta, strażaka, żołnierza, ratownika WOPR. Mogliśmy obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych.  Przeszliśmy także musztrę wojskową. Ciekawym elementem, szczególnie dla chłopców, była możliwość obejrzenia i przymierzenia ekwipunku żołnierskiego. Nie odmówiliśmy sobie także spróbowania żolnierskiej grochówki. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji "manewrów".

Autor: Sebastian Petrykowski