XXII Majówka Zdrowia w Łęczycy – 23.05.2015 r.

W sobotę 23 maja 2015 roku w Łęczycy odbyła się XXII Majówka Zdrowia. Oficjalnego rozpoczęcia Majówki dokonali: starosta łęczycki p. Wojciech Zdziarski i burmistrz miasta p. Krzysztof Lipiński.

Uczestnikami tej plenerowej imprezy promującej zdrowie, aktywny tryb życia i nasz powiat była grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pań: Violetty Olesińskiej, Judyty Majchrzak i  Marzeny Lewandowskiej.

Dla  uczestników przygotowano szereg atrakcji, m. in.: kiermasze, stoiska łęczyckich szkół, stowarzyszeń i instytucji, pokazy służb mundurowych i ratownictwa medycznego. Naszym uczniom najbardziej podobało się oglądanie świata i chodzenie po linii prostej w promilgoglach i zwiedzanie byłego łęczyckiego więzienia. Zakład karny mieścił się w dawnym klasztorze Ojców Dominikanów, który został wzniesiony pod koniec XIII wieku. Oglądanie tego miejsca chyba na każdym musi zrobić przygnębiające wrażenie: grube mury, więzienne graffiti na obdrapanych ścianach, przerdzewiałe kraty w oknach i unosząca się aura tajemniczości… Ciarki przechodziły nam po plecach! Na szczęście następnym punktem Majówki (tym razem o wiele weselszym) były występy uczniów z różnych szkół powiatu łęczyckiego – skoczne, radosne i pełne energii. Uczniowie z naszej szkoły - pod opieką p. V. Olesińskiej - również zaprezentowali swoje wokalne umiejętności dając występ, który został nagrodzony gromkimi brawami i miłą, bardzo pozytywną oceną prowadzącego, który docenił umiejętności naszych chórzystów. Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Weronika Konwerska kl.6a, Julianna Skalska kl.6a, Marta Ciesielska kl.6b, Emilia Tomczak kl.6b, Anna Pałczyńska kl.5, Monika Załuga kl.3, Wiktoria Art kl.3, Emilia Majtczak kl.3, Kacper Klita kl. 1a, Klaudia Gałaj kl. 4.

Miłym akcentem na zakończenie XXII Majówki Zdrowia było rozstrzygnięcie Powiatowych Konkursów Ekologicznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy:

• Powiatowego Konkursu Plastycznego pn.: „Nasi domowi prądożercy”, w którym 1 miejsce zdobył Dominik Byczkowski – kl.6b. W gronie 12 nagrodzonych znalazła się także Kaja Michałowska kl. 5 (10 m-ce) i Klaudia Gałaj  kl. 4 (11 m-ce).  Wyróżnienia zdobyły: Julianna Skalska kl. 6a i Klaudia Czupryniak  kl. 6b.
  • Powiatowego Konkursu  Plastycznego pn.: „Ptaki, które widzą w nocy – portret sowy”. Wyróżnienia zdobyły: Maja Kińska – oddział przedszkolny gr. 0 A i Maria Jujka – oddział przedszkolny gr. 0 C.

Podczas majówki nastąpiło także rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Łęczyckie w zbliżeniu” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy i tu kolejne miłe zaskoczenie…

3 miejsce zdobył Kamil Pałasz z kl. 6b, a Emilia Tomczak również z 6b - wyróżnienie.

Wszystkim zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Każdy uczestnik naszego wyjazdu wrócił z nagrodami – wszyscy chętnie brali udział w konkursach organizowanych w czasie majówki – więc z niecierpliwością czekamy na taki wyjazd w przyszłym roku!

Autor: Marzena Lewandowska