Tydzień dla Nauk Matematyczno - Przyrodniczych - podsumowanie - 22.05.2015 r.

W dniach 18 - 22 maja 2015 r. w naszej szkole  był zorganizowany Tydzień dla Nauk Matematyczno-Przyrodniczych. Uczniowie realizując projekt poszukiwali związków nauk matematyczno - przyrodniczych z różnymi dziedzinami życia codziennego, a także poznali praktyczne zastosowanie wiedzy z matematyki i przyrody w życiu codziennym.

Uczniowie wykonali słownik ortograficzny „Ortografia w matematyce i przyrodzie” oraz „Słowniczek polsko angielski pojęć matematycznych”, wyszukiwali powiązań matematyki z muzyką, wykonywali geometryczne obrazy, zajmowali się jednostkami wagi i objętości podczas wyszukiwania przepisów kulinarnych. Doszukiwali się geometrii w architekturze, porównywali rekordy w sporcie, wykonali plakat „Szkoła w liczbach”, poznawali ciekawostki z życia słynnych matematyków. Brali udział w eksperymentach przyrodniczych, dokonywali pomiaru boiska szkolnego oraz wysokości drzewa za pomocą cienia, badali natężenie hałasu podczas szkolnej przerwy.

Podsumowanie  zadań i przedstawienie  efektów pracy odbyło się podczas wspólnego spotkania klas IV-VI na szkolnym korytarzu. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną (TUTAJ) z przebiegu tygodnia, ale również makiety, plakaty i wystawki. Spotkaniu towarzyszył międzyklasowy konkurs sprawdzający wiedzę z matematyki i przyrody.

W drugiej części spotkania odbyło się podsumowanie projektu  „Ekologiczne ścieżki w międzyprzedmiotowej edukacji uczniów Szkoły Podstawowej w Witoni” dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zostało przedstawiona prezentacja dotycząca realizacji projektu i wręczone nagrody za konkursy ekologiczne. Prezentacja jest dostępna TUTAJ. Specjalnymi gośćmi na uroczystości podsumowania byli: Wójt Gminy Witonia p. Mirosław Włodarczyk i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoni p. Urszula Graczyk.

Tydzień Nauk Matematyczno – Przyrodniczych był udanym przedsięwzięciem. Dostarczył mnóstwo wrażeń, dobrej zabawy i uśmiechu.

Autor: A & S Petrykowscy