Dzień Mamy i Taty w kl. IV - 22.05.2015 r.

Klasa IV uroczyście i głośno uczciła Dzień Mamy i Taty.

W dniu 20 maja 2015 r. Rodzice  klasy IV mieli okazję podziwiać artystyczne talenty swoich dzieci. Uczniowie, pod okiem wychowawcy, przygotowali i przedstawili 30 - minutowy program artystyczny. W pierwszej części poezją wyrazili to, co czasem trudno wypowiedzieć słowami, czyli miłość i wdzięczność dla swoich rodziców. Wiersze przygotowali i wykonali: Oliwia Woźniak, Adam Olejniczak, Paulina Stolińska, Martyna Oleska, Gabriel Kaźmierski, Magdalena Miszczak, Klaudia Gałaj, Weronika Szczepaniak, Mateusz Staniszewski, Adam Jabłoński, Marcin Kubiak.

W drugiej części wystąpiła cała klasa. Przedstawiła interpretację ruchową Marsza z baletu "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego oraz zaśpiewala 2 piosenki: "A ja wolę moją mamę" i "Nasz tata".

Następnie przyszedł czas na uzdolnionych solistów. Adam Jabłoński wykonał 2 utwory na trąbce: "Gdy wszyscy święci maszerują" - znany standard jazzowy oraz melodię ludową "Ukraina". Gabriel Kaźmierski zaśpiewał piosenkę "Pomaluj mój świat". Klaudia Gałaj w przygotowanej przez siebie choreografii zatańczyła do utworu "Cha cha swing", a Oskar Moskwa przedstawił własną taneczno - aktorską interpretację utworu "The fox". Dziewczęta: Klaudia Gałaj, Magdalena Miszczak, Paulina Stolińska, Martyna Oleska, Weronika Szczepaniak i Oliwia Woźniak zatańczyły wspólnie do muzyki Just Dance 4 - Asereje.

Na koniec wszyscy uczniowie przy akompanimencie trąbki Adama wykonali tradycyjne "Sto lat" oraz wręczyli przez siebie wykonane koszyczki ze słodkościami. Cały koncert prowadziła Oliwia Woźniak.

Następnie rodzice zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek. Myślę, że było to wydarzenie przyjemne dla wszystkich - Rodziców, uczniów oraz wychowawczyni - Violetty Olesińskiej, piszącej te słowa.

Autor: Violetta Olesińska