Dzień Mamy i Taty w klasach I - III - 19.05.2015 r.

Klasa  Ia zaprosiła mamy na lekcję otwartą o temacie „Portret mamy”. Uczniowie wypowiadali się
nt. swoich mam na podstawie tekstu, ilustracji i własnych doświadczeń. Następnie sprawdzono, w jakim stopniu dzieci znają swoje mamy. Na podstawie przeprowadzonego w domu wywiadu najpierw mamy,
a potem dzieci odpowiadały na te same pytania. Zabawa była świetna, a większość odpowiedzi zgodna.
Na zakończenie lekcji dzieci zaśpiewały dwie piosenki i złożyły życzenia oraz wręczyły upominki.
Na zakończenie spotkania mamy miały za zadanie odnaleźć swoją podobiznę zwracając uwagę na rysunek, opis i charakter pisma ich dziecka. Słodki poczęstunek zakończył tą miłą uroczystość.

Uczniowie klasy Ib również długo przygotowywali się na przyjęcie zaproszonych przez siebie gości. Uroczystości nadano hasło: "Klasowy Dzień Rodziny". Podczas spotkania dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na wykonanych przez siebie instrumentach oraz złożyły swoim rodzicom najserdeczniejsze życznia. Aby uczynić ten szczególny dzień, jeszcze bardziej uroczystym dzieci zadbały o wystrój sali, dekorację oraz wiele wysiłku włożyły w przygotowanie upominków dla swoich rodziców, które sprawiły im wiele radości. Po częsci artystycznej w wykonaniu pierwszaków nadszedł czas na słodki poczęstunek.

W klasie III odbyła się uroczysta lekcja, której temat brzmiał Dla Ciebie Mamo. Były to zajęcia
z edukacji polonistycznej i muzycznej. Uczniowie pokazali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
W pięknych słowach złożyli życzenia, zaśpiewali 100 lat i wręczyli własnoręcznie zrobione laurki. Odpowiedzieli na pytania: Jaka jest moja mama? Za co kocham swoją mamę?, Jak mogę być jej pomocny?, złożyli obietnice na przyszłość. Lekcja szybko dobiegła końca, ale Mamusie pozostały dłużej, świętując ten dzień przy herbatce i słodkim poczęstunku.

Autor: Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej