IV Dzień Języka Angielskiego - 13-15.05.2015 r.

W dniach 13-15.05.2015r. w naszej szkole odbył się IV Dzień Języka Angielskiego.

Celami imprezy była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów, stworzenie im możliwości wykazania się wiedzą oraz promowanie ducha współzawodnictwa pomiędzy klasami.

W ramach Dnia przeprowadzone zostały się następujące działania:

W poniedziałek 11 maja uczniowie klas 1-3 mogli wziąć udział w konkursie. Wystarczyło dobrać odpowiednią nazwę do plakatu,(np. królowa Elżibieta II) i podać swoje imię i nazwisko. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosowano nagrody.Podobny konkurs, choć na dużo trudniejszym poziomie, odbywał się na korytarzu 1 piętra dla klas 4-6. Tym razem nagrody rozlosowano wśród osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na 5 pytań z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Podanie drugiego imienia prezydenta Obamy, nazwy trylogii kręconej niedawno w Nowej Zelandii, czy największego skupiska Polonii amerykańskiej, to tylko niektóre z pytań.

Innymi konkursami, które rozpoczęły się dwa tygodnie przed wielkim finałem w czwartek 14 maja były konkursy na plakat dotyczący krajów anglojęzycznych lub prezentację multimedialną na ten temat. Wszystkie osoby biorące udział w tym konkursie otrzymały ocenę bardzo dobrą za aktywność, a najlepsze z nich również nagrody rzeczowe.

Kolejnym etapem Dnia Języka Angielskiego było współzawodnictwo między klasami. W czwartek 13 maja w szranki stanęły klasa II i klasa III. Wśród zadań do wykonania znalazły się – gra Memory Game na tablicy interaktywnej, zaśpiewanie dwóch piosenek w języku angielskim, rozwiązywanie zadań leksykalno-gramatycznych, odpowiedź na pytania dotyczące wiedzy ogólnej na temat krajów anglojęzycznych, a także kalambury. Rozgrywki oceniały wychowawczynie - pani Lucyna Królikowska i pani Bożena Kuś. Po zaciętej rywalizacji nieznacznie lepsza okazała się klasa II (16 punktów), na drugiej pozycji uplasowała się klasa III (14 punktów). Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a reprezentacje klas nagrody rzeczowe.

W czwartek 14 maja odbyły sie konkursy wiedzy i muzyczny dla uczniowów klas IV-VI. Pierwszy z konkursów sprawdzał wiedzę ogólną uczniów na temat geografii, kultury, historii krajów anglojęzycznych. Pojawiły się też pytania z gramatyki języka angielskiego. W konkursie brały udział reprezentacje klas wyłonione tydzień wcześniej w czasie eliminacji wewnątrzklasowych.Po pięciu rundach zaciętej rywalizacji i podliczeniu uzyskanych punktów pierwsze miejsce zajęła klasa VI b, drugie V, trzecie VI a i czwarte klasa IV. Po części sprawdzającej wiedzę teoretyczną nastąpiła część sprawdzająca umiejętności wokalne. Każda z klas sama wybrała piosenkę w języku angielskim i miała około miesiąc na przygotowanie się do jej zaśpiewania. W wykonywaniu piosenek uczestniczyli wszyscy uczniowie danej klasy a Jury pod uwagę brało m.in. znajomość tekstu i zaangażowanie całej klasy. W czasie konkursu wykonano następujące hity: „Old MacDonald had a farm” – kl.IV, „Good Morning” – kl V, „All about that bass”- kl VI a  i  „Get Lucky”- kl. VIb.

Jury najbardziej doceniło występ klasy VI a, kolejne miejsca zajęły odpowiednio:VI b, V i klasa IV.

Na piątek 15 maja wyznaczono ostatni etap Dnia Języka Angielskiego - rywalizację pomiędzy klasami I a i I b. Konkurs przebiegał na podobnej zasadzie jak konkurs środowy w klasach II/III. W jury zasiadły wychowawczynie: pani Ewa Zduńczyk i pani Marika Klimczak. Po rozgrywce i podliczeniu głosów rywalizację wygrała klasa 1a, drugie miejsce zajęła klasa 1b.

IV Dzień Języka Angielskiego cieszył się zainteresowaniem uczniów, którzy brali aktywny udział w konkurencjach, lub też kibicowali reprezentantom swoich klas. Każdy uczeń miał szansę wykazać się, czy to wiedzą na  temat krajów anglojęzycznych, umiejętnościami wyszukiwania informacji- pytań konkursowych, czy też zdolnościami informatycznymi, plastycznymi i muzycznymi.

Do zobaczenia za rok  ! : )

Autor: Radosław Woźniak