Spotkania z pielęgniarką szkolną – p. Danutą Skrzeczkowską - 11, 14 maja 2015 r.

Jak co roku uczniowie klas IV – VI odbyli cykl spotkań z panią pielęgniarką D. Skrzeczkowską.

Uczniowie klas czwartych nauczyli się skutecznie, bezpiecznie i spokojnie udzielać pomocy przedmedycznej i odpowiednio zachować w razie nagłego wypadku. Każdemu  z nas może się to przydarzyć w najmniej spodziewanym momencie i miejscu,  a odpowiednio szybka i  skuteczna pomoc może uratować zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka.

Piątoklasiści w tym roku poznawali tajniki chorób zakaźnych (wirusowych, bakteryjnych, grzybowych i pasożytniczych). Wiedzą już jak ich unikać i jak z nimi walczyć. Walka z tymi chorobami jest trudna i długotrwała. Łatwiej i zdrowiej jest więc im zapobiegać i na tym głównie skupiła się nasza prowadząca.

Uczniowie klas szóstych odbyli spotkanie w dwóch grupach (I grupa – dziewczęta, druga grupa -chłopcy), gdyż tematem spotkań był trudny czas dojrzewania. Poruszane były poważne sprawy  nastolatków,  zostały zadane ważne pytania dotyczące dorastania,  nie zabrakło też miejsca na tematy związane z wzajemnym szacunkiem dziewcząt i chłopców.

Wszystkie spotkania były ciekawe, a dobry kontakt naszej p. pielęgniarki z uczniami pozwalał na zadawanie pytań, które nurtowały uczestników zajęć. Serdecznie dziękujemy za możliwość takich spotkań.

Autor: Marzena Lewandowska