• Odwiedziło nas: 2462044

Uroczystość szkolnych obchodów Świąt Majowych – 30.04.2015 r.

30 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Witoni odbyło się uroczyste spotkanie
z okazji Święta Pracy, Święta Flagi, Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem projektu było kultywowanie tradycji patriotycznych i krzewienie historii Polski.

Na spotkanie przybyli goście – Pan Senator RP Przemysław Błaszczyk, miejscowi przedstawiciele władzy, emerytowani nauczyciele i rodzice. Rozpoczęliśmy uroczystość hymnem narodowym, następnie kl. V zaprezentowała stroje z epoki XVIII w., po czym uczniowie przedstawili scenkę - wywiad na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu klas 6. Całość zakończył symboliczny taniec z flagą w wykonaniu uczennic z kl. IV.

Na koniec głos zabrali senator, ksiądz proboszcz, przewodniczący RG, którzy podziękowali za wspaniały projekt oraz możliwość uczestniczenia z dziećmi w obchodach świat narodowych. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie,
a organizatorom za przygotowanie miłego i pouczającego spotkania.

Bardzo mi się podobał taki sposób uczczenia świąt narodowych. Była to aktywna lekcja historii.

Autor: Urszula Graczyk