MISTRZOSTWA POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W ELBLĄGU - 1-2.05.2015 r.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoni 30 kwietnia 2015 r. wyjechali do Elbląga, aby w dniach 1-2 maja rywalizować w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza reprezentując miejscową parafię Świętej Katarzyny w Witoni.

Nasi uczniowie pierwszego dnia rywalizowali w eliminacjach grupowych, w inauguracyjnym spotkaniu zwyciężyliśmy 1-0 z Dziergowicami. W kolejnym minimalnie ulegliśmy drużynie z Lubina 0-1, bardzo zacięty przebieg miało następne spotkanie z Makowem Podhalańskim, na którego wyniku zaważyła decyzja sędziego (Naszym zdaniem niesłuszna), niestety przegrywamy 0-1! O awansie do finału głównego miał decydować mecz z Radomiem - szybko objęliśmy prowadzenie i kontrolowaliśmy przebieg meczu, niestety znów arbiter podejmuje dwie kontrowersyjne decyzje, przegrywamy 1-2. Drużyna z Radomia  awansuje do najlepszej szesnastki mistrzostw, w której wywalczyła III miejsce, które mogło być Nasze!

Kolejnego dnia mistrzostw rywalizowaliśmy w finale B wraz z siedmioma innymi drużynami. Nasza drużyna ustaliła, że ma coś do udowodnienia sobie i organizatorom. Chłopaki zagrali bardzo dobrze - pokonali Maków Mazowiecki 1-0, Susz 3-1, Bełchów 2-0, Sadkowice 2-0, zremisowaliśmy z Przeworskiem 0-0 i przegraliśmy z Kamieńskiem 0-2 oraz Powidzem 0-2. Ostatecznie w finale B zajęli drugie miejsce, co dało  18 miejsce na 56 występujących drużyn w Mistrzostwach Polski.
Wyjazd do Elbląga przyniósł naszym zawodnikom wiele radości, satysfakcji i boiskowego doświadczenia oraz niezapomnianych przeżyć.