Obchody Międzynarodowego Dnia Książki w klasach I-III - 29.04.2015 r.

Witam Was kartek szelestem,
Tytułem na pierwszej stronie.
Witam!
Bo po to przecież tu jestem,
żebyś mnie ujął w dłonie i czytał!

Dnia 29 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji uczniowie klasy Ib oraz II przygotowali pod kierunkiem wychowawców krótkie montaże słowno- muzyczne, których hasłem przewodnim było: „W bibliotece - czyli między bajką a rzeczywistością”.  Klasa Ib zaprezentowała inscenizację pt. „Pasażerowie lokomotywy”, zaś klasa II przedstawienie pt. „W bibliotece”.
     Celem spotkania było nie tylko ukazanie walorów biblioteki, ale również wprowadzenie w świat wierszy, bajek i baśni oraz rozbudzenie chęci sięgania po nie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów i obecność  w czasie występu dzieci.
     Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs ortograficzny dla klas II i III, których organizatorem była p Ewa Zduńczyk. Uczniowie z dyktandem zmierzyli się 24 kwietnia 2015 r. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 8 osób.  W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania
w praktyce.
Czołowe miejsca zajęli:
W klasie III: I miejsce Monika Załuga, II miejsce Patryk Kosztowny, III miejsce Albert Dzieciątkowski. Spośród uczniów klasy II troje dzieci zdobyło taką samą liczbę punktów i zajęło I miejsce: Agata Bobińska, Michalina Sobolewska i Paweł Koczaski. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła pani Dyrektor. Zycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autorzy: Lucyna Królikowska, Ewa Zduńczyk, Marika Klimczak