Rajd Pieszy śladami Odnawialnych Źródeł Energii Gminy Daszyna - kl. I - III - 18. 04. 2015 r.

18 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Pieszym śladami Odnawialnych Źródeł Energii Gminy Daszyna. Rajd zorganizowany był w ramach projektu „Daszyna Krainą OZE – promocja marki lokalnej”.

Spotkanie zaczęliśmy od obejrzenia w SP w Daszynie prezentacji nt. OZE  oraz zwiedzania ekologicznej i ekonomicznej kotłowni na biomasę – w tym przypadku na słomę. Dzieci wysłuchały ciekawych informacji, obejrzały proces rozpalania w kotle, a nawet, co odważniejsze,  weszły do jego wnętrza. Potem klasy  I – III wyruszyły na 5 – cio kilometrową wędrówkę do Sławoszewa. Po dotarciu do świetlicy środowiskowej, grupy z wielu szkół prezentowały piosenki przyrodniczo – ekologiczne i wzięły udział w teście wiedzowym. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną. Na finiszu dostaliśmy pyszną grochówkę, a także odebraliśmy nagrody za konkursy i udział w rajdzie.

Mimo niskiej temperatury powietrza i sporego wiatru, szło nam się szybko i w świetnych humorach. Co niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnych wędrówek.

Autor: B. Kuś