Pierwszaki w Łodzi – 31.03.2015 r.

We wtorek uczniowie klas Ia i Ib wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu pt. „Fru!” w kinie IMAX oraz wizyta w KLOCKOLANDZIE.

Seans filmowy obejrzeliśmy z zaciekawieniem. Bohaterem filmu jest bezimienny żółty ptaszek, który panicznie boi się świata i najchętniej nie wystawiałby
skrzydła poza gniazdo, musi jednak być przewodnikiem ptasiego stada do Afryki. Z kina udaliśmy się na wystawę klocków LEGO. Dzieci w Klockolandzie w Manufakturze udały się na wyprawę do podwodnego świata LEGO Atlantis, zostały maszynistą pociągu na Dzikim Zachodzie, wzięły udział w walce robotów sumo. Możliwość sterowania przygotowanymi przez młodych pasjonatów robotami oraz możliwość rozegrania rodzinnego turnieju ROBO-piłkarzami zachwyciła niejednego uczestnika. Dzieci wzięły udział w prelekcjach, podczas których poznały podstawowe zagadnienia robotyki. Rozwikłały także zagadkę, w jaki sposób robot potrafi ułożyć kostkę Rubika.

Następnie dzieci odpoczęły w kompleksie barów i miały okazję samodzielnie wybierać i zamawiać wybrane posiłki. Dużym przeżyciem dla pierwszaków była przejażdżka ruchomymi schodami i windą – niektóre dzieci korzystały z nich po raz pierwszy.
      I chociaż
pogoda nie dopisała i nie można było zrobić zdjęć przy olbrzymiej pisance, to wrażenia z wycieczki
na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Autor: Ewa Zduńczyk, Marika Klimczak