Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” - 25.03.2015 r.

W dniu 25 marca 2015r. odbyły się szkolne eliminacje XXXVII Edycji Konkursu Recytatorskiego  dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Głównym celem konkursu jest kształtowanie wartościowego człowieka, uczenie poprzez literaturę tego, co najpiękniejsze i najwartościowsze w życiu.
Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Św. Jana Pawła II oraz upamiętnia 100 rocznicę urodzin Jana Twardowskiego, dlatego młodzi recytatorzy chętnie sięgali po ich utwory.

Jury w składzie: Jolanta Łuczak, Anna Stolarczyk, Urszula Tomczak, Jolanta Pawlak, Bożena Kuś oraz Dyrektor szkoły Urszula Graczyk po wysłuchaniu 31 recytatorów z klas I – VI przyznało następujące nagrody:

Kategoria klas I – III:

I miejsce: Karolina Kowalska kl.III

II miejsce: Karol Majda kl.III

III miejsce: Wiktoria Art kl. III

Wyróżnienia: Kacper Kita kl.Ia, Sandra Łęcka kl.Ib, Paulina Ogłoszka kl.II

Kategoria klas IV – VI:

I miejsce: Natalia Głogowska kl.VIa

II miejsce: Weronika Konwerska kl.VIa

III miejsce: Anna Pałczyńska kl. V; Gabriel Kaźmierski kl. IV

Nagrody książkowe ufundowali: Gminna Biblioteka w Witoni i Rada Rodziców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Czworo najlepszych recytatorów weźmie udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 23.04.2015 r. w MiPBP w Łęczycy. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Autor: Jolanta Łuczak