„ Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej” - 21.03.2015 r.

21 marca 2015 r. (sobota) odbył się XIV Rajd „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej” organizowany przez miejscowe PTTK. Trasa rajdu zaczynała się w miejscowości Stara Sobótka i kończyła się w ruinach zamku Besiekiery. Wzięli w nim udział uczniowie klas II-IV Szkoły Podstawowej w Witoni.

Celem rajdu było propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia, poznawanie piękna, walorów przyrodniczych i krajobrazowych Gminy Grabów połączone z zabawą w budzącej się do życia scenerii wiosennego lasu.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięciu konkursach o tematyce wiosenno – przyrodniczo – krajoznawczej związanej z terenem Gminy Grabów, w których zajęli pierwsze miejsce i zdobyli puchar Wójta Gminy Grabów. Pogoda była słoneczna i trasę 11km pokonaliśmy w wspaniałych humorach.

Autor: Judyta Majchrzak