Wizyta pszczelarza

12 marca nasze przedszkole odwiedził pszczelarz pan Jarosław Wasiak.

Pan Jarosław od wielu lat jest miłośnikiem pszczół. Na temat tych małych owadów i produkowanego przez nie miodu wie prawie wszystko. Na spotkanie przybył wyposażony w akcesoria pszczelarskie, które bardzo zaciekawiły dzieci. Pan Jarosław ciekawie opowiadał o swojej pszczelarskiej pasji oraz odpowiedział na wszystkie pytania przedszkolaków.

Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, że w ulu rządzi królowa, która składa jajka, że pszczoły żywią się nektarem kwiatowym, że trzeba je też dokarmiać cukrem, jak spędzają zimę. Celem spotkania było poznanie życia pszczół oraz roli pszczoły w przyrodzie. Na zakończenie otrzymały dzieci woskową pszczółkę i mogły spróbować słodkiego miodu. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za spotkanie, które na długo zostanie w ich pamięci. W ramach wdzięczności wręczyły  pszczelarzowi dyplom.