Dzień Matematyki - 12.03.2015 r.

,,Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak’’
Jean Fabre

12 marca 2015r. był obchodzony Dzień Matematyki. Data tego święta wzięła się z popularnego 'liczę do trzech!': 1 2 3. Patronat nad tym świętem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

W tym roku, po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Matematyki. Z tej okazji został przeprowadzony Turniej Matematyczny dla klas IV – VI pod hasłem „Matematyka na luzie”. Turniej składał się z 36 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Uczniowie brali również udział w grach i zabawach matematycznych oraz w konkursie „Skojarzenia matematyczne”.  Na zwycięzców czekały nagrody.

Świętując 12  marca 2015 roku Dzień Matematyki w naszej szkole, chcieliśmy podkreślić, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, ,,suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Inne dni związane z matematyką to:

- 9 marca – Dzień Polskiej Statystyki
- 12 marca - Dzień Matematyki