Wycieczka klas I-III do tajemniczej krainy krasnali - 23.02.2015 r.

W dniu 23 lutego 2015 r. dzieci z klas I-III wybrały się na wycieczkę do Kutna na baśń muzyczną przygotowaną przez aktorów Teatru „Duduś" z Łodzi pt. „W tajemniczej krainie krasnali" - czyli rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu szczerbolu, złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku miodojadku.

Tajemnicza Kraina Krasnali jest baśnią edukacyjną. Zawiera wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem i z pozoru negatywne postacie z baśni, stają się postaciami dobrymi. W ten oto sposób oprócz wspaniałej zabawy, nagród i niespodzianek dzieci otrzymały lekcję tolerancji, pokory i posłuszeństwa.
      Przedstawienie wzbudzało wiele emocji, tym bardziej, że dzieci mogły brać w nim czynny udział, pomagając aktorom pokonać przeciwności losu i przywrócić dawny ład w bajkowym lesie. Wesołe teksty piosenek, ciekawa gra aktorów, scenografia, feria świateł i efekty specjalne sprawiły, że tak przygotowane przedstawienie wywołuje uśmiech i zachwyt wszystkich dzieci.
     Każdy wrócił do domu z kolorowym balonikiem od Krasnali, a Lenka i Adaś otrzymali upominki.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej