Czy Bilbo i jego towarzysze odzyskają legendarny Erebor? – 6.02.2015 r.

6 lutego 2015 r. w ramach organizacji czasu wolnego podczas ferii zimowych grupa 37 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoni udała się do Kutnowskiego Domu Kultury na film fantasy w 3D pt. „Hobbit i bitwa pięciu armiii” oraz warsztaty origamii.

Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry.
Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor ciekawiło wielu widzów. Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena okazała się pełna niesamowitych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawiła odwieczną walkę dobra ze złem.
            Po uczcie dla kinomanów była chwila na małe co nieco, a następnie mogliśmy zobaczyć autorską prezentację ornitologa pana Jarosława Makowieckiego na temat ptaków naszych okolic, czyli dorzecza Bzury. Przepiękne ptaszory i ptaszęta autor  uwiecznił na fotografiach i okrasił zajmującym i dowcipnym komentarzem na temat ich życia i zwyczajów. Mogliśmy zobaczyć kruki, sójki, siewki, czajki, bekasy, podróżniczki, gęsi, zimorodki, bociany, czaple białe, sikorki bogatki i modraszki, dzięcioły i maleńkie 4-5 cm mysikróliki.
To nieplanowane spotkanie było naprawdę miłe i rozbudziło nasze zainteresowania światem fauny.
            Na koniec udaliśmy się do pracowni plastycznej, aby z kwadratów kartoników układać …. gwiazdy, rozety, a może elementy przestrzennej kuli? Dzięki dwóm niezwykle zręcznym paniom animatorkom czas przestał się liczyć i każdy z zaangażowaniem zaginał krawędzie rożki, robił łódeczki, aby ostatecznie zobaczyć nizwykły kształt.
            To był naprawdę udany wypad, który bawił i uczył. Czas piątkowgo dnia upłynął miło, sympatycznie i mogliśmy być razem w ciekawym miejscu.

Dziękujemy!

Autor: Urszula Graczyk