„Ekologiczne ścieżki w międzyprzedmiotowej edukacji uczniów Szkoły Podstawowej w Witoni”

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła znalazła się w gronie zwycięzców  konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z dziedziny „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach”.

Otrzymaliśmy dotację w wysokości 17.860 zł na realizację działań ekologicznych w ramach międzyprzedmiotowego projektu łączącego zagadnienia z przyrody, matematyki, edukacji polonistycznej oraz działań wychowawczych.

Z pozyskanych funduszy zostaną zakupione liczne pomoce dydaktyczne i nagrody,  odbędą się wycieczki, warsztaty, konkursy oraz zajęcia terenowe.

TYTUŁ PROJEKTU:Ekologiczne ścieżki w międzyprzedmiotowej edukacji uczniów Szkoły Podstawowej w Witoni

CELEM PROJEKTU  jest realizacja programu edukacji ekologicznej i przyrodniczej
w szkole składającego się z szeregu działań mających na celu wzrost świadomości
i wiedzy ekologicznej oraz przyrodniczej uczniów.

REALIZATORZY: p. Marzena Lewandowska, p. Agnieszka Petrykowska, p. Jolanta Łuczak – nauczycielki, p. Urszula Graczyk – dyrektor szkoły

Wnioskodawcą w  imieniu szkoły była Gmina Witonia  - inicjatywę szkoły wspierał p. Wójt Mirosław Włodarczyk.