Wigilijne spotkania klas pierwszych- 16.12.2014 r.

Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny… Czas radości, refleksji, serdecznych spotkań. W dniu 16 grudnia uczniowie klas pierwszych zaprosili na spotkania opłatkowe swoich rodziców i opiekunów. Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały okolicznościowe dekoracje, choinka przystrojona lampkami oraz pięknie nakryte przez mamy stoły z przygotowanym poczęstunkiem. Podniosła atmosfera tak udzieliła się dzieciom, że z ogromną ekspresją
i zaangażowaniem odgrywały powierzone role prezentując inscenizację.

Klasa Ia zaprezentowała program pt. „Wigilijny wieczór”, w którym główne role grali miś i choinka. Dzieci śpiewały kolędy
i pastorałki przy akompaniamencie gitarowym pań Aliny Korczak i Danuty Kity. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy. Następnie wychowawczyni złożyła świąteczne życzenia i wszyscy dzielili się z sobą opłatkiem.
      Uczniowie klasy I b zaprezentowali swoim rodzicom, krótkie przedstawienie pt; „Świąteczne życzenia”. Młodzi aktorzy wspaniale wcielali się w swoje role. Obdarowali wszystkich dobrym słowem, serdecznym śpiewem życząc: „Wesołych Świąt”. Po części artystycznej wychowawczyni złożyła dzieciom oraz gościom bożonarodzeniowe życzenia, dzieci dzieliły się opłatkiem, po czym wszyscy zasiedliśmy przy wspólnym stole.
      Po spotkaniach w klasach rodzice obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci z grupy 0a. Po występie szkolny koordynator programu „Nie pal przy mnie, proszę” – Ewa Zduńczyk – wręczyła nagrody za zajęcie czołowych miejsc w powiatowym etapie konkursu plastycznego „Stop, tu się nie pali!”: I miejsce zajęła Katarzyna Walczak klasa III, II miejsce Zofia Góreczna klasa Ia, III miejsce Anna Musiał klasa III. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Zwyciężczyniom gratulujemy!
     Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu Wigilijnym, za pomoc i zaangażowanie
w przygotowaniach. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Autor: Ewa Zduńczyk, Marika Klimczak