X Jubileuszowy Rajd Mikołajkowy - 06. 12. 2014 r.

Trzydzieścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w X Jubileuszowym Rajdzie Mikołajkowym, którego organizatorem był Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w  Łęczycy.

Wszyscy uczestnicy, a było nas około 1000,  zebrali się przed Urzędem Miasta Łęczycy. Rajdowiczów powitał  prezes, pan Paweł Czarnecki. Najaktywniejsi turyści 2014r. otrzymali odznaki PTTK, a nowi członkowie złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie, pod czujnym okiem opiekunów (p. J. Majchrzak, p. J. Pawlak i p. B. Kuś) oraz samego św. Mikołaja, dzieci wyruszyły na kilkukilometrową wędrówkę ulicami Łęczycy, wzdłuż zalewu miejskiego, przez łąki i park miejski. Paradę poprowadzili motocykliści Boruta Mc Poland. Finiszowaliśmy na placu Tadeusza Kościuszki, gdzie uczestnicy otrzymali z rąk św. Mikołaja prezenty. Wszyscy bawili się świetnie, śpiewali świąteczne melodie i poruszali w rytm muzyki rozlegającej się z głośników.

Atrakcje dnia sprawiły, że czas minął niezwykle szybko. Było bardzo fajnie! Z pewnością za rok wybierzemy się ponownie!

Autor: B. Kuś