„Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia” – spotkania z pielęgniarką - 18.11.2014 r.

Jak dbać o swoje zdrowie? Jakie mogą być konsekwencje nieprawidłowego odżywiania? Jak rozpoznać chorobę i gdzie szukać pomocy? Jak powinny wyglądać poprawnie zbilansowane posiłki dla ucznia?

Odpowiedzi na te i wiele innych, ważnych pytań uczniowie klas IV – VI  uzyskali  podczas spotkania z pielęgniarką p. Danutą Skrzeczkowską, która w ciekawy i obrazowy sposób przekazała najważniejsze zasady racjonalnego żywienia. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja produktów z piramidy żywieniowej  przygotowanej z naturalnych artykułów  przez naszą p. Pielęgniarkę. Następnym etapem zdobywania wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania uczniów  były debaty i prace w grupach, polegające na  opracowaniu piramidy żywieniowej i odpowiednim doborze  produktów do posiłków  (I śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji). Efekty prac grup  w postaci plakatów będą zdobiły szkolny korytarz. „Najsmaczniejszym” etapem kończącym cykl dotyczący żywienia będzie przygotowanie zdrowego, drugiego śniadania dla ucznia. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć naszym uczniom „smacznego”!

Autor: Marzena Lewandowska