Święto Niepodległości – 7.11.2014r.

11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. Dzień, który przypomina nam o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. A „Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze” od 96 lat.

W tym roku słowo „wolność” jest mottem naszych działań, związanych z obchodami Święta Niepodległości. Klasa IV wykonała na ten temat plakat, klasa V napisała pocztówkę dla Polski, a klasa VI zaprojektowała pomnik wolności. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym oraz w sali polonistyczno – historycznej.

W dniu 7 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z zaproszonymi Gośćmi obejrzeli scenkę pt. „Wolność i Polska”, a następnie wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas II – VI pod kierunkiem p.V.Olesińskiej. Po występie zaproszeni Goście spotkali się, aby podyskutować na temat „Patriota… kto to taki?”.

Jak co roku została uczczona pamięć walczących i poległych za Wolność naszej Ojczyzny – minutą ciszy, kwiatami i zniczem.

Autor: Jolanta Łuczak