"Świat techniki idzie do przodu - my podążamy za nim" - 04.11.2014r.

W ramach projektu POKL 9.1.1 pt. „Akademia Króla Maciusia – modernizacja oddziałów dla dzieci w wieku przedszkolnym w Gminie Witonia” w grupie 0 a posiadamy tablicę interaktywną i wiele innych urządzeń technicznych, np. wizualizer i kolorową, laserową kopiarko – drukarkę.

Korzystanie z nich dzieci traktują jako wspaniałą zabawę, nie mają już wrażenia, że przyswajanie wiedzy jest nieciekawe i monotonne. Przedszkolaki uczą się pracy w grupie, a wiadomo, że ta umiejętność jest kluczem w późniejszym życiu. Tablica interaktywna ułatwia nie tylko pracę nauczycielom, ale również sprawia, że dzieci uczą się chętnie przyswajając wiedzę w sposób ciekawy i przystępny. Można rzec  że wiedza sama wchodzi do głowy i jest utrwalana natychmiast. Dzieci widzą duże, kolorowe i dynamiczne obrazy, a także mogą wchodzić w fizyczne interakcje z materiałem poprzez przesuwanie obrazów za pomocą swoich rąk, co dla nich stanowi niebywałą atrakcję.

Cieszymy się, że możemy nowocześnie uczyć się i bawić.

Autor: Jolanta Tomczak