Wizyta klas I u Pani stomatolog- 15.10.2014 r.

W ramach profilaktyki wszystkie klasy ze Szkoły Podstawowej w Witoni w miesiącu październiku składają wizytę Pani stomatolog, aby przypomnieć sobie zasady dbania o higienę jamy ustnej oraz poddać się badaniu.

„Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!" Wie o tym każdy pierwszoklasista dlatego dnia 15.10.2014 r. odwiedziliśmy Panią Stomalotog  Beatę Danielewicz- Twarkowską w naszym ośrodku zdrowia.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o zęby, jak prawidłowo je myć oraz jak się odżywiać, aby były one zdrowe!  Zwiedziły również gabinet stomatologiczny. Chętnie uczestniczyły w pogadance, którą przygotowała dla nich Pani doktor. Później odbyło się badanie profilaktyczne, które przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze

Na koniec spotkania dzieci otrzymały drobne upominki od Pani doktor na pamiątkę wizyty  i wyszły z gabinetu uśmiechnięte
i zadowolone. Miejmy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów i będą oni chętnie i często odwiedzały gabinet, by na ich buźkach pojawiał się tylko piękny śnieżnobiały uśmiech.

Autor: Marika Klimczak