Uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych - 14.10.2014 r.

Dnia 14.10.2014 r. odbyło się Ślubowanie uczniów klas I. Uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym szczególnym dniu pierwszoklasistów wspierali swoją obecnością rodzice, zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy z naszej szkoły.

Prowadzącą uroczystość była Pani Bożena Kuś, która czuwała nad jej przebiegiem. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali zaproszonym gościom. Wykazali się wieloma umiejętnościami oraz wiedzą o własnej ojczyźnie i szkole. Złożyli również uroczyste ślubowanie, zobowiązując się do tego,
iż będą dobrymi uczniami. Potem nastąpił najbardziej oczekiwany moment - Pani dyrektor Urszula Graczyk dotykając ramion dzieci, z dumą przyjęła je do grona uczniów Szkoły Podstawowej Witoni. Pierwszakom wręczone zostałypamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz mnóstwo prezentów od zaproszonych gości. Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Złożyli podziękowania oraz życzenia dla dzieci, nauczycieli i pracowników, jak również pogratulowali pierwszoklasistom dołączenia do uczniowskiej braci.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy zaprezentowali krótki program słowno - muzyczny, który przygotowali wspólnie z Panią Jolantą Pawlak i Violettą Olesińską, a zadedykowali
go wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Na zakończenie Wójt Gminy Witonia - Pan Mirosław Włodarczyk oraz Pani Dyrektor - Urszula Graczyk wręczyli nagrody dla nauczycieli za ich wzorową pracęi zaangażowanie w realizacji zadań szkoły.

Ten dzień był pełen niezapomnianych wrażeń i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Marika Klimczak