Dzień Chłopca w klasach I-III - 30.09.2014 r.

CHŁOPCY... W dniu Waszego święta Najlepsze życzenia składają dziewczęta.

Dnia 30 września 2014 roku w klasach I-III w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopca. Uroczystości tej towarzyszyło wiele radości, emocji i uśmiechu. W każdej klasie odbyło się wiele ciekawych konkursów i zabaw. Dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów- złożyły im serdeczne życzenia oraz obdarowały ich drobnymi upominkami.
     W klasie I a było świątecznie: mamy dzieci przygotowały miłe upominki dla chłopców i słodycze dla wszystkich dzieci. Chłopcy przeszli pomyślnie kilka prób: powagi, odwagi, mądrości i wytrzymałości. Choć zadania wymagały tego, by wykazać się wieloma przymiotami, chłopcy dali radę, było wesoło. Najlepiej w konkursach wypadli: Jabub Szafrański, Kacer Kita i Orestes Durys. Dzieci świetie się bawiły.
     W klasie I b oprócz wesołych konkursów ruchowych odbyły się wybory do Klubu Niezwykle Uprzejmych Chłopaków. Zdobyć taki tytuł nie było łatwo. Chłopcy musieli  przejść trudny egzamin: odgadnąć prawidłowe tytuły bajek, gdyż krzątający się tego dnia w szkole chochlik wszystkie je wymieszał i pomylił oraz prawidłowo odpowiedzieć na pytania dotyczące wzorowego zachowania. Wszyscy chłopcy spisali się na medal- dlatego też mogli otrzymać odznakę- kolorowy krawacik. Dziewczęta zaśpiewały dla chłopców specjalną piosenkę na melodię „Panie Janie".
Na koniec tej uroczystości czekał na dzieci słodki poczęstunek, w którego przygotowaniu pomogły mamy oraz fragment bajki pt. „Kraina lodu".

W klasie II również odbyło się wiele ciekawych zabaw i konkursów. Chłopcom ogromną radość sprawiły upominki- małe samochodziki, z którymi nie rozstawali się cały dzień. W przygotowaniu klasowej uroczystości pomagali rodzice, którym należą się ogromne podziękowania.
     Dziewczynki z klasy III przygotowały chłopcom wiele wesołych konkursów. Były wyścigi z krzesłami, wymyślanie melodii do słów piosenki, gra na instrumentach, jedzenie jabłka wiszącego na sznurku, rozwiązywanie zagadek oraz wybory Mistera Klasy III. Koronę zdobył Rafał Pałasz! Koleżanki udekorowały Mistera specjalną szarfą! Gratulujemy Rafałowi! Była to świetna zabawa, pełna humoru i radości.

Zapraszamy do obejrzenia naszej mini galerii zdjęć z tego uroczystego dnia.