Spotkania z ciekawymi ludźmi - 01.10.2014 r.

Dnia 1 października w naszej szkole gościł Pan Jan Sochacki - obywatel Holandii, którego przodkowie pochodzą z terenu gminy WItonia i którego rodzina wciąż tu mieszka. Pan Sochacki był gościem na lekcji języka angielskiego podczas której uczniowie klas 6a i 6b mogli wysłuchać historii jego rodziny w tym języku a następnie zadać pytania.

W tłumaczeniu pomagał nauczyciel języka angielskiego, który jednocześnie sprawdzał na ile uczniowie zrozumieli opowieść gościa. Ponieważ Pan Sochacki jest posiadaczem potrójnego czarnego pasa w dżudżitsu i wieloletnim instruktorem samoobrony zgodził się on poprowadzić zajęcia SKS. W ich trakcie uczniowie mogli nauczyć się wiele na temat zachowania w sytuacji zagrożenia a także w jaki sposób wyjść cało z opresji m.in. wyswobadzając się z uścisku napastnika. Wszyscy uczestnicy zajęć językowych jak i sportowych potwierdzili, że lekcje bardzo im się podobały i liczą, że pan Jan odwiedzi jeszcze kiedyś Witonię.

Autor: Radosław Woźniak