Konkurs Krasomówczy „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę” – 24.09.2014r.

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej ph. „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę” zorganizowanego przez Oddział PTTK w Łęczycy odbyły sięw MiPBP w Łęczycy. Naszą szkołę reprezentowali:

Gabriel Kaźmierski kl.IV, Natalia Głogowska kl.VIa i Emilia Tomczak kl.VIb.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury
i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.
A także rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do poznawania własnego regionu, jego historii, dorobku, zdobywanie wiedzy o Polsce i Polakach, wyszukiwanie tematów ciekawych krajoznawczo, a następnie ich prezentowanie.

Gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach.

Autor: Opiekun konkursu: Jolanta Łuczak