Sprzątanie Świata 2014 - 23.09.2014 r.

„Turysto! Szanuj Środowisko!”. Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska, która zachęcła do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką? Czyli promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!

Zadania podjęte w naszej szkole w ramach akcji „Sprzątanie świata – Polska 2014”:

• Pogadanki na godzinach  z wychowawcą w klasach 4-6,
  • Pogadanki na podczas zajęć w klasach „0” i 1-3,
  • Co to znaczy, że turysta powinien szanować środowisko? - zajęcia w terenie,
  • Gazetka „Sprzątanie świata – Polska 2014” – wykonana przez SU
  • Rozpoczęcie  selektywnej zbiórki makulatury, baterii i zużytych telefonów komórkowych,

Opracowanie na podstawie materiałów  dostępnych na stronie  Fundacji „Nasza Ziemia”

Autor: Marzena Lewandowska