Innowacja pedagogiczna „W świecie książki”- kwiecień

W kwietniu  w ramach innowacji pedagogicznej  spełniliśmy kolejne punkty z harmonogramu zaplanowanego na cały rok szkolny.

W ramach comiesięcznego cyklu „Dzieci- dzieciom” przedszkolaki wysłuchały ciekawego opowiadania przeczytanego przez uczniów z klasy III. Odwiedziła nas również przemiła mama Adasia, która przeczytała bajkę terapeutyczną pt. „Obcy”. Na zakończenie dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego. Dzieci dowiedziały się  na czym polega praca bibliotekarza, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Oczywiście nie zabrakło zwiedzania biblioteki oraz wysłuchania ciekawej bajki. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki.

Wszystkie spotkania odbyły  się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.