Podsumowanie IV Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków „POWIEDZ MI WIERSZYK” .

Miło Mi poinformować o sukcesach recytatorskich naszej uczennicy Michaliny Zawalskiej z grupy 0b. Michasia zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim                    " POWIEDZ MI WIERSZYK" organizowanego przez Dom Kultury w Łęczycy.

W piątek, 19 kwietnia 2024r. odbył się konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu z terenu całego Powiatu Łęczyckiego zgłosiło się 56 uczestników, którzy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe.
Kategoria 3-4 lata
Kategoria 5-6 lat
W konkursie naszą Szkołę reprezentowała Michalina Zawalska z grupy 0b, która zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Celem konkursu było:
- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.
- promowanie kultury żywego słowa w śród dzieci,
- wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniów,
- popularyzowanie poezji dziecięcej.

Serdecznie gratulujemy Rodzicom Michasi oraz samej zwyciężczyni !!!