22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest najbardziej znane święto ekologiczne – Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Przedszkolaki uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.