Konkurs Plastyczny "STOP SMOGOWI!" - 16.04.2024 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z Oddziałów Przedszkolnych do wzięci udziału w konkursie plastycznym pt. „STOP SMOGOWI!”. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „O Ziemię dbamy, czyste powietrze mamy !”

I. Organizator Konkursu: Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy  w Witoni.
II. Cel konkursu:
1. Przekazywanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza pochodzącego z tzw. niskiej emisji oraz o jego negatywnych skutkach dla środowiska i zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym.
2. Kształtowanie świadomości ekologicznej, postaw proekologicznych, propagowanie działań ograniczających powstawanie smogu; wzrost poczucia odpowiedzialności i wrażliwości na problemy ekologiczne.
3. Uwrażliwienie i zachęcenie placówek do przekazywania dzieciom wiedzy na tematy dotyczące ochrony środowiska.
4. Motywowanie dzieci do aktywności twórczej oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień.
III. Forma wykonania pracy plastycznej:
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej w formie płaskiej w dowolnej technice np.: malarstwo (malowanie dowolnymi farbami, innymi materiałami), rysunek (rysowanie kredkami, mazakami, pastelami, ołówkiem i gumką, świecą itp.), wydzieranka, wycinanka, itp. Techniki mogą być ze sobą łączone – interpretacja tematu konkursowego zależy od wyobraźni plastycznej autorów. Format pracy: A- 3.
Do konkursu można zgłosić wyłącznie pracę, która nie brała udziału w żadnym innym konkursie.
IV. Termin i sposób dostarczania prac:
1. Pracę konkursową należy dostarczyć do wychowawcy, do dnia 10.05.2024 r.
2. Pracę należy z tyłu opisać: imię i nazwisko autora, tytuł pracy, grupa.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.