Światowy Dzień Wody- 22.03.2024r.

22 marca 2024r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, które ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne połączone ze świetną, atrakcyjną zabawą.

Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie.  Przedszkolaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie, dowiedziały się, jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w ciele człowieka. Prześledziły drogę, jaką pokonuje woda, zanim dostanie się do domów. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor.
Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane dyplomami z napisem „Przyjaciel wody”.
Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości.