"Zdrowe jedzenie ma znaczenie" - 28.11.2023 r.

W dniu 28 listopada 2023 r. dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem panem Przemysławem Sobińskim.

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym.
Aby  bardziej podnieść świadomość dzieci i rodziców w tym zakresie, zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka Pana Przemysława Sobińskiego.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z rodzicami. Najpierw grupy młodsze, a później starsze. Przedszkolacy podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Pan dietetyk tłumaczył dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami.

Składamy serdeczne podziękowania panu dietetykowi Przemysławowi Sobińskiemu za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.