11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości- 10.11.2023r.

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

10 listopada bieżącego roku dzieci z grupy”  Pszczółki” wysłuchały wiersza „Katechizm polskiego dziecka” ,zapoznały się z wydarzeniem historycznym
z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych.
Wysłuchały również pieśni legionowej „Przybyli ułani”. Odśpiewały także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.
Na koniec zajęć każde z dzieci wykonało kotylion oraz otrzymało dyplom za udział w zajęciach o tematyce patriotycznej.

Celem naszych zajęć było rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji.