Pamiętamy o zmarłych- 31.10.2023r.

W przeddzień uroczystości Wszystkich świętych, 31 października grupy OA oraz OB odwiedziły pobliski cmentarz.

Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, których już nie ma i tych, którzy poświęcili życie dla naszej Ojczyzny. Czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszej wycieczce.

Dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami także uczciły pamięć zmarłych i oddały hołd żołnierzom, którzy zginęli w walce o naszą Ojczyznę  zapalając znicze na ich grobie. Dzieci dowiedziały się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Była to jedna z ważniejszych lekcji wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.