Włącz pozytywne myślenie

Drogi Uczniu!

Czy zastanawiałeś się jaki wpływ na życie ma Twoje myślenie i nastawienie?

Pamiętaj! To jak układają się Twoje sprawy w bardzo dużym stopniu zależy od Ciebie.

Jeśli więc twoje myśli są negatywne i nie wierzysz w powodzenie w jakiejś sprawie to prawdopodobnie tak właśnie będzie. Będziesz musiał przyjąć porażkę, bo tak naprawdę na nią właśnie czekałeś. Skoro czekając na porażkę najpewniej otrzymasz ją, to czy nie jest prawdą,  że czekając na sukces lub coś pozytywnego również to otrzymasz? Dokładnie właśnie tak jest.

Twoje myśli potrafią sterować tym, co dzieje się wokół Ciebie. Tak więc myśląc pozytywnie sprawisz, że wszystko wyda się łatwiejsze, każda przeszkoda czy problem już nie będą wydawały się nie do pokonania. Warto więc myśleć pozytywnie ponieważ będziesz podchodził do każdego problemu tak jakby był po prostu kolejnym napotkanym zwykłym zdarzeniem w Twoim życiu. Pewnie zapytasz teraz "łatwo powiedzieć, trudniej wykonać". Oczywiście ciężko jest myśleć pozytywnie, gdy los rzuca Ci pod nogi kłody. Pozytywnego myślenia trzeba się po prostu nauczyć poprzez codzienne ćwiczenia, np. powtarzając sobie, że "każdy problem można rozwiązać" lub "potrafię pokonać każdą przeszkodę".  Może to teraz brzmieć dla Ciebie bardzo banalnie, ale Twoja podświadomość na pewno zakoduje sobie to, co będziesz powtarzać i zmieni Twój sposób myślenia. Spróbuj myśleć pozytywnie, a zapewniam Cię, że Twoje życie zupełnie się zmieni, oczywiście na lepsze!

W skrócie, aby myśleć pozytywnie trzymaj się 3 głównych zasad:

1. Nie wyolbrzymiaj swoich problemów. Uwierz, że w rzeczywistości są mniejsze niż Ci się wydaje.
  2. Nie stwarzaj sobie sam nowych problemów. Przemyślane decyzje pomogą Ci się przed nimi obronić.
  3. Uwierz w siebie. To TY decydujesz co przyniesie Ci nowy dzień.

Najważniejsze to myśleć pozytywnie!!!