"Adaptacja nie jest straszna" - prelekcja dla rodziców dzieci z oddziału O D

W dniu 21.09.2023 r. pedagog szkolny przeprowadził prelekcję dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego O D pod tytułem „Adaptacja nie jest straszna”,  podczas której wyjaśniono, czym jest proces adaptacji, ile  może potrwać, a także omówiono emocje, często trudne, które towarzyszą dzieciom rozpoczynającym przygodę z przedszkolem. Podkreślono także, iż adaptującym się do nowych warunków maluchom mogą towarzyszyć lęk, niepewność i tęsknota za domem, co niekiedy przejawia się płaczem, krzykiem, zamykaniem się w sobie i wycofywaniem. Jednak uspokojono rodziców przekazując wiedzę na temat tego, iż są to  normalne, zdrowe zachowania dzieci rozpoczynających edukację, do których należy podejść ze spokojem. Zapewniono także, iż rodzice mogą być  pewni, gdyż dyrektor, nauczyciele i inni pracownicy oddziału  przedszkolnego mają jeden podstawowy cel –  DOBRO DZIECKA!. W związku z tym będą podejmowali wszelkie możliwe działania mające na celu ułatwienie dziecku start w  oddziale przedszkolnym. Następnie pedagog przekazał istotne wskazówki na temat tego, w jaki sposób rodzice mogą pomóc dziecku w procesie adaptacji.

A potem nie wiadomo kiedy miną kolejne tygodnie i niepokoje związane z adaptacją do przedszkola

ustąpią miejsca innym, przyjemniejszym odczuciom, których ciągle dostarczają rodzicom ich pociechy.